reklama  
 
  play  
Poniedziałek, 11 Grudnia w Radio Derf
 Playlista   Pomoc   Parametry Play
Bluesdelta
Play
jazz
Play
standard
Play
soul
Play
bluesrock
Play
polskiblues
-=-=-=-=-=-                    FROM MEMPHIS TO NORFOLK – ZBIÓR ARTYKUŁÓW PRZEDSTAWIAJĄCYCH SYLWETKI WCZESNYCH BLUESMANÓW Z DELTY MISSISIPI, ZAPRASZAMY DO LEKTURY !!!                    -=-=-=-=-=-                    
  
NOWOŚCI, Serwer bluesrock: Doyle Bramhall II - [2016] - Rich ManRADIO DERF POLECA: Premiera płyty ``Koldfusion`` (Monomotiv + Aleksandra Siemieniuk)RADIO DERF POLECA: Hard Times - [2016] - SiedemNOWOŚCI, Serwer bluesrock: Tedeschi Trucks Band - [2016] - Let Me Get ByBluesdelta
  Aktualnie: "Joe Miller And Jim Henry - Deep River of Song- Mississippi - Saints and Sinners - Lord, I`m In Trouble"
jazz
  Aktualnie: "Maceo Parker - Us - The Soul Of The Black Man"
standard
  Aktualnie: "Buddy Guy - Live At The Checkerboard Lounge, Chicago 1979 - Get Up Get Down"
soul
  Aktualnie: "O.V. Wright - That`s How Strong My Love Is [UK-Import] - Trying to Live My Life Without You"
bluesrock
  Aktualnie: "Gregg Allman - All My Friends (Disc One) - Just Ain`t Easy"
polskiblues
  Aktualnie: "Kasa Chorych - Koncertowo ! - No woman no cry"
 
  menu  
aktualności
artykuły
download
festiwale
forum
From Memphis to Norfolk
galeria
koncerty
kontakt
linki nadesłane
o Radio Derf
reklama w Radio Derf
reportaże i wywiady
transmisje live
 
  reklama  
 
  partnerzy  
 
  odwiedzający  
 Wizyty:
start: 2007-07-03
 [2367237]  Wizyt łącznie
 [1140]  Wizyt dzisiaj
 
  reklama  
 
  reklama  
 
  statystyki  
 [272]  Zarejestrowanych użytkowników
 [1]  Zalogowanych

 [899]  Aktualności

 [7]  Koncertów
 [0]  Nieopublikowanych
 [7]  Archiwalnych

 [93]  Galerii

 [22]  Linków

 [0]  Postów RD

 [55]  Reportaży/Relacji

 [3]  Forum

 [120]  Tematów forum

 [2449]  Postów forum
 
  artykuły  
<< (1 dokumentów/strona 1 z 1/dokumenty 1-1) >>
NA ANTENIE RADIA DERF: BIG PETE PEARSON  
Autor: administrator, 2009-09-15 19:51:19
NA ANTENIE RADIA DERF: BIG PETE PEARSON

Jak podaje Bob Corritore 7 czerwca ukazała się w wytwórni Vizz Tone Boba Margolina nowa płyta Big Pete'a Pearsona ''Finger In Your Eye'', kolejna w dyskografii po wydanej w 2007 roku ''I'm Here Baby''. Towarzyszy mu na niej Rhythm Room All-Stars jednego z wychowanków Big Pete'a Boba Corritore a także Chrisa Jamesa i Patricka Rynna.
Big Pete Pearson, zwany Królem Bluesa z Arizony, to znakomity wokalista i gitarzysta elektryczny, jedna z czołowych postaci arizońskiego bluesa. Króluje w klubach Phoenix od lat 50-tych, przyciągając uwagę donośnym głosem, potężną postacią i jowialną naturą, ojcował większości muzyków w Arizonie. Gra Chicago bluesa z niewielkimi domieszkami jazzy urban bluesa i boogie woogie. Na jego muzyce wychował się sławny kuzyn Pete'a - W.C Clark. Wspomina on ''Mam kuzyna, Big Pete'a Pearsona. To jego gra wywarła na mnie największy wpływ. Grał i śpiewał bluesa, i wciągnął mnie w to. Kroczyłem jego śladami.''. Dziś Pete występuje regularnie z towarzyszeniem czterech świetnych młodych sidemanów w Rhythm Room'ie u Boba Corritore.

Big Pete Pearson urodził się 4 października 1936 roku na Jamajce, wychowywał jednak u dziadków w niewielkim St.John, kilka mil od Phoenix w Arizonie. Dziadkowie byli głęboko religijni. Dziadek był kaznodzieją we wspólnocie baptystów, babka prowadziła miejscową misję. Pete od dzieciństwa kochał muzykę, dziadkowie opłacali mu więc lekcje pianina ''Nie przepadałem za pianinem, ale uczyłem się chętnie, przecież była to muzyka''. Sam nauczył się grać na gitarze i basie, babcia uczyła go śpiewu. Wkrótce dziewięcioletni Pete zaczął występować na scenie. Dziadkowie sądzili, że śpiewa w chórze kościelnym, tymczasem Pete występował w miejscowych juke-jointach, znany w Austin jako L.P. Pearson. Grał początkowo na trzystrunowym basie, akompaniując Blues Boyowi Hubbardowi i T.D. Bellowi. W połowie lat 60-tych Big Pete przeprowadził się do Phoenix. Występował i nagrywał początkowo z Jimmy'm Knightem i The Knights of Rhythm. Te wczesne nagrania ukażą się dopiero w antologii R&B z rejonu Phoenix, przygotowywanej przez niemiecką wytwórnię Bear Family.

W latach 70-tych Big Pete prowadził wiele składów Driving Wheel, The Detroit Blues Band i Blues Sevilles. Grali w nich zarówno weterani bluesa, jak i początkujący muzykę. Spod jego ręki wyszli Bernard Williams (z Dyke And The Blazers), Bob Tate, Fred Robinson i Emerson Carruthers, gitarzyści T.D. Bell, Lucius Parr, Scotty Spenner i Tommy Dukes; Bob Corritore, klawiszowiec Dr. Fish i perkusiści Elmer Scott i Delmar Stewart. Pete grał z legendami bluesa, m.in. Ray'em Charlesem, BB Kingiem, Muddy'm Watersem, Johnem Lee Hookerem.

by_ingeborg

http://www.myspace.com/bigpetepearso
 [0] komentarzy    skomentuj  
<< (1 dokumentów/strona 1 z 1/dokumenty 1-1) >>
 
  kalendarium  
Dziś jest: 2017-12-11
91 lat temu...
1926.12.11 W Montgomery w Alabamie ur. się Big Mama Thornton, jedna z najwybitniejszych śpiewaczek bluesa i R&B. Zmarła 25.07.1984 r.

53 lat temu...
1964.12.11 W Hollywood w motelu zginął od trzech kul Sam Cooke, gwiazda soulu . Przeżył 33 lata.
  
  szukaj  


[również w treści]
 
 
  logowanie  

Nie jesteś zalogowany/-a

login: 

hasło: 
Nie pamiętam hasła

Zarejestruj się

 
  reklama  
 
  najnowsze  
Powered by PHP, Copyright (c) 2007-2017 ..::bestyjek::..