reklama  
 
  play  
Wtorek, 31 Marca w Radio Derf
 Playlista   Pomoc   Parametry Play
Bluesdelta
Play
jazz
Play
standard
Play
soul
Play
bluesrock
Play
polskiblues
-=-=-=-=-=-                    FROM MEMPHIS TO NORFOLK – ZBIÓR ARTYKUŁÓW PRZEDSTAWIAJĄCYCH SYLWETKI WCZESNYCH BLUESMANÓW Z DELTY MISSISIPI, ZAPRASZAMY DO LEKTURY !!!                    -=-=-=-=-=-                    
  
NOWOŚCI : JOE BONAMASSA - REDEMPTION (2018)NOWOŚCI : BETH HART - FRONT AND CENTER (Live From New York) (2018)NOWOŚCI : DAVE MATTHEVS BAND - COME TOMORROW [2018]NOWOŚCI : Tedeschi Trucks Band - [2019] - SignsBluesdelta
  Aktualnie: "Bob Jefferey - Born in Texas - Let`s Rock"
jazz
  Aktualnie: "Jarek Smietana&Wojciech Karolak Band - I Love The Blues - You Don`t Know What Love Is"
standard
  Aktualnie: "Jimmy Rogers - Jimmy Rogers with Ronnie Earl and the Broadcasters - Same Old Blues"
soul
  Aktualnie: "O.V. Wright - That`s How Strong My Love Is [UK-Import] - Trying to Live My Life Without You"
bluesrock
  Aktualnie: "Chris Robinson - New Earth Mud - Safe in the Arms of Love"
polskiblues
  Aktualnie: "Mietek Blues Band - Tribute to the Blues - Sweet Little Angel"
 
  menu  
aktualności
artykuły
download
festiwale
forum
From Memphis to Norfolk
galeria
koncerty
kontakt
linki nadesłane
o Radio Derf
reklama w Radio Derf
reportaże i wywiady
transmisje live
 
  reklama  
 
  partnerzy  
 
  reklama  
 
  odwiedzający  
 Wizyty:
start: 2007-07-03
 [4750059]  Wizyt łącznie
 [1526]  Wizyt dzisiaj
 
  reklama  
 
  reklama  
 
  reklama  
 
  statystyki  
 [278]  Zarejestrowanych użytkowników
 [0]  Zalogowanych

 [907]  Aktualności

 [7]  Koncertów
 [0]  Nieopublikowanych
 [7]  Archiwalnych

 [93]  Galerii

 [21]  Linków

 [0]  Postów RD

 [55]  Reportaży/Relacji

 [3]  Forum

 [120]  Tematów forum

 [2449]  Postów forum
 
  reportaże i wywiady  
<< (1 dokumentów/strona 1 z 1/dokumenty 1-1) >>
BLUESTRACJE 2011. „CHORZÓW MIASTO BLUESA” 
Autor: administrator, 2011-05-06 17:18:47
BLUESTRACJE 2011. „CHORZÓW MIASTO BLUESA”

Śląskie Bluestracje powoli zmierzają już do finału. Wczoraj w Domu Kultury Batory odbył się szeroko reklamowany w prasie koncert „Chorzów Miasto Bluesa”. Przed nami jeszcze sobotnia Gala Blues Top i XI Urodziny Kwartalnika Twój Blues w klubie Szuflada.

Wczorajszy koncert przyciągnął do Chorzowa głównie dojrzałą publiczność. Wielu widzów przyjechało specjalnie po to, by wysłuchać koncertu Elżbiety Mielczarek, bohaterki swojej młodości.

Elżbiecie towarzyszyli na scenie muzycy legendarnego zespołu Krzak – Leszek Winder, Mirek Rzepa i znakomity Darek Ziółek. W „Poczekalni PKP” pojawił się także gościnnie Jan Błędowski. Mimo doborowej obsady występ niestety mocno rozczarował nas wokalnie.
Dla fanów Elżbiety Mielczarek był to jednak z pewnością wzruszający wieczór. Owacje powitały zwłaszcza finałowy „Hotel Grand” Piotra Rucińskiego i Marka Kreutza, którym wokalistka zasłynęła na festiwalowych scenach.

Reszta wieczoru upłynęła również pod znakiem akustycznego bluesa. Na chorzowskiej scenie wystąpili goście zza granicy – węgierska formacja „Jack Cannon Blues Band” i zwycięzcy tegorocznego International Blues Challenge – Georg Schroeter i Marc Breitfelder.

Węgierski zespół przywitał publiczność żywiołową interpretacją ''Everybody Needs Somebody to Love'' Solomona Burke’a. Widzowie gorąco przyjęli zarówno obu gitarzystów – Adama Biro i Petera Gyergyadesza, jak i śpiewającego dźwięcznym, młodzieńczym głosem wokalistę i harmonijkarza Gyorga Zoltai.

Najgorętsze brawa zebrali jednak goście z Niemiec, Georg Schroeter i Marc Breitfelder. Georg, mistrz improwizacji, ze swadą balansował tego wieczoru gatunkami, swobodnie przenosząc się od bluesa, do rockowej ballady i pierwotnego, tryskającego radością boogie. Jego fortepian, to pulsujący w tle, to potężniejący, budował niemal filmowe napięcie, podrywając publiczność z miejsc. Na wezwanie Georga w kąt poszły stoliki z białymi obrusami, a widzowie stłoczyli się pod sceną, chłonąc płynącą z góry muzykę. „I can see the light! - wołał Georg do wtóru harmonijki Marca Breitfeldera – Come on baby, shake your body!” Marc, na co dzień subtelny i nieco nieśmiały, na scenie pogrąża się w transie, wkładając w grę całą swoją duszę. Wydobywa z harmonijki niemal skrzypcowe łkania, przenosząc się od czułego glissando, po rozbudowane, wielobarwne pasaże.
Publiczność zgotowała obu artystom owacje na stojąco, domagając się kolejnych bisów. Powiodło się, - koncert zamknęły klamrą „Satisfaction” i „Proud Mary”, przebój Creedence Clearwater Revival z 1969 roku.

Ku radości fanów elektrycznego bluesa festiwalowy wieczór zamknął koncert zespołu Tortilla. Młodzi muzycy grali energetycznie, jednak i tym razem najsłabszym ogniwem okazał się wokal. Nie przeszkadzało to jednak w zabaiwe zwłaszcza młodszej części widowni.

Publiczność pożegnał organizator festiwalu i dyrektor MDK Batory – Tomasz Ignalski, który serdecznie zaprasza fanów bluesa na dzisiejszy koncert w chorzowskim Teatrze Rozrywki.
Z dużą przyjemnością obserwowaliśmy przez ostatnie dni jego pracę. Ujął nas kulturą i wyczuciem, a także oddaniem, z jakim pomagał w pracy zaproszonym muzykom. Jako organizator i prowadzący nie szuka medialnej sławy, ani nie stara się zdominować artystów. Trzyma się w tle, czuwając uważnie nad całością przedsięwzięcia. „Szanuja tego synka – mruknął ktoś przy sąsiednim stoliku – nie ma parcia na szkło”. I za to duże brawa!

http://www.bluestracje.pl
 [0] komentarzy    skomentuj  
<< (1 dokumentów/strona 1 z 1/aktualnie 1-1) >>
 
  kalendarium  
Dziś jest: 2020-03-31
99 lat temu...
1921.03.31 w Tulsa w Oklahomie ur. się Lowell Fulson, wokalista i gitarzysta elektryczny, jeden z twórców nowoczesnego, miejskiego brzmienia Teksasu i Zach.Wybrzeża.

107 lat temu...
1913.03.31 w Caldwell County w Pn. Karolinie ur. się Etta Baker, country bluesowa śpiewaczka i gitarzystka, kultywująca tradycje piedmonckiego bluesa.

60 lat temu...
1960.03.31 w Nowym Jorku ur. się Popa Chubby (Ted Horowitz), nowojorski gitarzysta elektryczny, eksperymentator rozszerzający tradycyjne granice blusa, jeden z ciekawszych muzyków młodego pokolenia.

74 lat temu...
1946.03.31 w Oakland ur. się. Harmonica Shah (Thaddeus Hall), harmonijkarz z Detroit, wnuk Sama Dawsona, partner Bobo Jenkinsa i Eddiego Kirklanda.
 
  reklama  
 
  szukaj  


[również w treści]
 
 
  logowanie  

Nie jesteś zalogowany/-a

login: 

hasło: 
Nie pamiętam hasła

Zarejestruj się

 
  reklama  
 
  najnowsze  
Powered by PHP, Copyright (c) 2007-2020 ..::bestyjek::..